رول حرارتی

رول کاغذ حرارتی کاغذی است که در اثر حرارت صندوق فروشگاهی یا فیش پرینتر روی کاغذ چاپ می کند و در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
چند نوع رول کاغذ حرارتی داریم؟
رول کاغذ حرارتی بر سه نوع تقسیم می شود  :
۱- رول کاغذ حرارتی فیش پرینتر
۲- رول کاغذ حرارتی صندوق فروشگاهی
۳- رول کاغذ حرارتی آزمایشگاهی
رول کاغذ حرارتی فیش پرینتر رولی هست که بر اثر گرمای که فیش پرینتر تولید می کند روی کاغذ چاپ می شود . این رول کاغذ حرارتی در متراژ مختلف موجود می باشد در متراژ ۵۰-۵۵-۶۰-۶۵ متر می باشد .

کشور سازنده رول کاغذ حرارتی؟
کشورهای مثل ایران – کره – سنگاپور – چین و مالزی کشور سازنده رول کاغذ حرارتی می باشد .
رول کاغذ حرارتی فروشگاهی مورد استفاده صندوق های فروشگاهی می باشد . صندوق فروشگاهی که رول هلی به عرض ۵۷ میلیمتر استفاده می شود این رول های حرارتی صندوق فروشگاهی به متراژ ۲۰ و ۲۲ متر تولید می شود و کشور سازنده ایران -کره – و چین می باشد .
رول کاغذ حرارتی آزمایشگاهی مورد استفاده در تمامی آزمایشگاه ها می باشد و دارای حرارت بسیار قوی می باشد .

عرض رول: ۸ سانتی متری
متراژ رول: ۵۵ متر
دستگاه های سازگار: تمامی فیش پرینترهای ۸ سانتی متری
رول کاغذ حرارتی به کاغذ هایی گفته می شود که با انتقال حرارت از طرف پرینترها چاپ می شوند. ضخامت رول حرارتیبسیار کم است و در متراژ های بین ۲۰ الی ۶۰ متر تولید می شود.

رول حرارتی ۸ سانتی هانسول

رول فیش پرینتر هانسول از انواع رول حرارتی است که از بهترین های بازار می باشد. با توجه به کیفیت کاغذ استفاده شده در این مدل کاغذ که از نوع حرارتی می باشد، چاپی با کیفیت عالی را ارائه می دهد. رول حرارتی هانسول که ساخت کشور کره است با تمامی فیش پرینترها سازگار می باشد.

رول حرارتی ۸ سانتی هانسول کمترین آسیب را به هد چاپگر می زند که این امر سبب می شود تا از سایز کاغذهای بی کیفیت بازار که باعث خرابی دستگاه فیش زن میشوند، متمایز شوند. رول حرارتی هانسول کره را می توان در انواع پرینترهای حرارتی که در فروشگاه ها، رستوران ها و … استفاده کردو ضمنا از جمله مکان هایی که به راحتی می توانید آن را تهیه کنید شرکت ایده برتر پارسیان می باشد.

کاغذ حرارتی ، به کاغذ های رولی اطلاق می گردد که با انتقال حرارت از دستگاه های پرینتر چاپ می گردند ، ضخامت رول کاغذ حرارتی بسیار کم بوده و در متراژ های ۲۰ الی ۶۰ متر در مدل های گوناگون تولید می گردد ، کاغذ حرارتی به سه گروه رولی تقسیم می گردد که شامل کاغذ حرارتی ۵۴ که به صورت رایج جهت استفاده در پوز های بانکی و ترازوی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد ، کاغذ حرارتی ۵۷ گروه دوم کاغذ حرارتی می باشد که برای استفاده در پرینتر ترازو و صندوق فروشگاهی های مورد استفاده قرار می گیرد و گروه سوم رول حرارتی ۸۰ می باشد که به رول کاغذ ۸ سانتی نیز معرفی می گردد و تنها در فیش پرینتر ها در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت رول های ذکر شده به دلیل تنوع شرکت های تولید رول کاغذ بسیار متنوع بوده و یکی از بهترین  مختص شرکت هانسول کره می باشد که به دلیل کیفیت بی نظیر کاغذ هد پرینتر ها به هیچ عنوان دچار آسیب از جانب کاغذ حرارتی نمی گردد ، در زمان از مشاورین ترازایران مشاوره ی دقیق دریافت نمایید تا عمر دستگاه پرینتر افزایش یابد .

رول حرارتی هانسول کره

برای توصیف رول حرارتی هانسول کره ابتدا باید بدانیم کنه رول حرارتی یا کاغذ حرارتی ، به کاغذ های رولی اطلاق می گردد که با انتقال حرارت از دستگاه های پرینتر چاپ می گردند ، ضخامت رول کاغذ حرارتی بسیار کم بوده و در متراژ های ۲۰ الی ۶۰ متر در مدل های گوناگون تولید می گردد.

کاغذ حرارتی به سه گروه رولی تقسیم می گردد که شامل کاغذ حرارتی ۵۴ که به صورت رایج جهت استفاده در پوز های بانکی و ترازوی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، کاغذ حرارتی ۵۷ گروه دوم کاغذ حرارتی می باشد که برای استفاده در پرینتر ترازو و صندوق فروشگاهی های ecr مورد استفاده قرار می گیرد و گروه سوم رول حرارتی ۸۰ می باشد که به رول کاغذ ۸ سانتی نیز معرفی می گردد و تنها در فیش پرینتر ها در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت رول های ذکر شده به دلیل تنوع شرکت های تولید رول کاغذ بسیار متنوع بوده است.

یکی از بهترین کاغذ حرارتی مختص شرکت هانسول کره می باشد که به دلیل کیفیت بی نظیر کاغذ هد به هیچ عنوان دچار آسیب از جانب کاغذ حرارتی نمی گردد، در زمان خرید کاغذ حرارتی از مشاورین تراز ایران مشاوره ی دقیق دریافت نمایید تا عمر دستگاه پرینتر افزایش یابد.

مقایسه رول حرارتی هانسول کره با رول چینی و ایرانی

ماندگاری: از لحاظ ماندگاری کاغذهای هانسول کره در شرایط بایگانی تا ۳ سال ماندگاری ضمانت می گردد، درصورتی که کاغذهای چینی و ایرانی فاقد هرگونه ضمانت ماندگاری می باشد.

نوع کوتینگ (coating): از لحاظ نوع کوتینگ سیستم کوتینگ کاغذهای چینی و ایرانی براساس مالشی (بصورت قلمی برروی کاغذ) میباشد ولی کاغذهای هانسول کره براساس spray و بصورت یکنواخت بر روی کاغذ می باشد که این امر باعث ماندگاری و اثرگذاری بیشتری بر روی کاغذ (مخصوصا برای سیستم بارکدخوانی) میگردد. در این روش میزان کتینگ در سطح کاغذ کم و زیاد نمی گردد و سطح کاغذ بصورت یکنواخت coat می گردد و گرماژ کاغذ در تمام طول رول با گرماژ ثابت ۵۵ گرم تولید می گردد. (کاغذهای چینی معمولا در سطح کاغذ با توجه به coating مالشی با گرماژهای مختلف تولید می گردد و در یک سطح ممکن است با گرماژهای مختلف تولید گردد.

نوع کاغذ: کاغذهای هانسول کره با گرماژ ۵۵ گرم و base کاغذ از نوع بهترین نوع کاغذ می باشد درحالی که کاغذهای چینی و ایرانی از نوع درجه ۲ یا ۳ کاغذ استفاده می کنند که این امر باعث ایجاد پرزهای فراوانی به هنگام برش کاغذ و فرسوده نمودن زودتر دستگاه ها می گردد.

پرینترهای حرارتی که عمدتا در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها برای چاپ فیش و رسید به کار می‌روند در سرعت‌ها و وضوح مختلف طراحی می‌شوند. سری مدل های

Bixolon SRP – 330
Bixolon SRP 380 thermal printer
Bixolon SRP- 350PlusIII Thermal Printer
BIXOLON SRP 275
Bixolon SRP-F312
Bixolon SRP-330 II
Bixolon SRP-F310Copg
Bixolon SPR-150
Bixolon SPP-R200
Bixolon SRP-500
Bixolon STP-103
Bixolon SPP-100
bixolon SLPT400
Bixolon SARP-150UG
Bixolon SLPT403
Bixolon SRP-350III

از جمله پرینتر حرارتی با کیفیت و مرغوب شرکت بیکسولون میباشد که مفتخر به فروش این محصولات دارد .

دستگاه های چاپگر صدور فیش بیکسولون به طور متوسط با سرعت ۲۰۰ میلی متر در ثانیه و یا همان ۲ سانتی متر در ثانیه سرعت مناسبی دارد . دستگاه فیش پرینتر بیکسولون مجهز به یکی از قسمت های مهم در پرینتر های حرارتی یعنی برش دهنده یا کاتر اتوماتیک است که بعذ از چاپ رسید به صورت خودکار آن را برش میدهد تا کاربر بتواند آن را جدا نماید و عمر این کار به طور متوسط به  ۱.۵ میلیون برش میرسد . درگاه های ارتباطی usb , Lan , seriall ,pararell و RG میباشد .

فیش پرینتر های حرارتی بیکسولون قابلیت اتصال به کشوی پول را دارد . پس از دریافت دستور چاپ از طریق سیستم فاکتور مربوطه چاپ شده و درب صندوق یا کشوی پول باز میشود .

0 دیدگاه

یک دیدگاه ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.